veri tabanı gerektiren modüler

Begonnen von bir_umut, 11 April 2008, 09:14:20

⏪ vorheriges - nächstes ⏩

bir_umut

arkadaşlar böyle bir sistem icin cok teşekürler yanlız bir şey sormak istiyorum php nukenin  kan bankası ve buna benzer modülerin pragmamx uyarlamamız icin ne yapabiliriz bu konuda yardımcı olma imkanınız varmı ne gibi değişiklikler yapmamız lazım şimdiden cevaplarınız icin teşekürler

ozeraksu

Merhaba $prefix Eğer bir veritabanı tablosunda birden fazla aynı isimde tablo yer alıyorsa bunlar birbirinden ön-ek terimi ile adlandırdığımız kısa kelime, harf veya rakamlarla ayrılırlar. Bu değeri dilediğiniz gibi değiştirmenizde bir sakınca yoktur. Son gelişmelere göre ön-eki değiştirmenizde fayda vardır.

Bunu Kendi $prefixiniz ile degişirseniz nuke tabanlı modulleri çalıştırabilirsiniz.

Selam
Destek için forumu kullanın. Özel mesaj atmayın..

bir_umut

cevabınız icin teşekür ederim zaten prefixi değişiyorum mesala AEG_ZD ziyaretçi defteri modülünü kuruyorum modüle giriyorum böyle bir uyarı geliyor

AEG_ZD: Bu dosyaya direk erişim sağlayamazsınız. diye bir uyarı geliyor direk erişmem icin ne yapmalıyım şimdiden teşekürler

ozeraksu

Bu ziyaretci defterini neden tercih ediyosun bilmiyorum zaten bir ziyaretci defteri mevcut

Selam

bir_umut

hayır bu deneme amaçlı kurdum php nuke kan bankası modülünü kurduğumdada You can't access this file directly... prefix herşeyide değiştirdim bana kan bankasıda cok lazım cünkü bir hastane sitesi kuruyorum şimdiden teşekürler

ozeraksu

Merhaba modulunuzde index.php dosyasını açın ve

BULUN:
if (!defined('MODULE_FILE')) {
    die ("You can't access this file directly...");
}

DEGİŞTİRİN:
if (!eregi("modules.php", $_SERVER['PHP_SELF'])) {
}

YADA:

if (!eregi("modules.php", $SCRIPT_NAME['PHP_SELF'])) {
}

YADA:

if (!eregi("modules.php", $PHP_SELF)) {
}

Bunlardan biri ile değiştirin.

bir_umut

kalan abi cok sağolasın sorunu halletim sayende ilgilendiğin için cok teşekürler abi diğer modülerdede böle sorun verirse bu değişliki yapmam yeterlimidir? cok teşkürler yardımlarınızdan dolayı

ozeraksu

Hayir sorun teşkil etmez aynı hatayı aldığın modüllerde uygulayabilirsin.

Selamlar