PragmaMx'e Flashchat Kurun

Begonnen von navruz, 06 Februar 2008, 16:31:18

⏪ vorheriges - nächstes ⏩

navruz

Sitesine flashchat kurmak isteyen pragmamx sahipleri için flashchat-phpnuke entegrasyonunu sağlayan dosyayı düzenledim.
Fazla uğraşmadığımdan flashchatoturumları pragmamx'le entegre değil.
Yani birbirinden bağımsız üye giriş çıkışına sahip ama aynı veritabanını kullanıyor. Daha fazlasını yapabilirim diyen arkadaşlar geliştirebilirler.

Flashchat entegreli Who is Online bloğunda 219. satırda bulunan flashchat klasörünü kendi sitenize göre düzenlemeniz gerekmektedir.
Kurulum sırasında direkt seçim yapılabilmesi için dosyaları tekrar düzenledim. Alttan indirebilirsiniz.

html klasörünü sitemizin ana dizinine yükleyip kuruluma geçiyoruz.
1.Adımda Check if.... bölümünü işaretleyip devam ediyoruz

2.Adımda entegrasyonu sağlamak için PragmaMx seçeneğini işaretliyoruz.

Pragmamx'in config dosyasını okuyor ve db bilgilerini alıyor.

3.Adımda default language bölümünü Türkçe seçip devam ediyoruz.

4.Adımda boot yükleyip yüklememeyi soruyor. Skip This Step deyip bu bölümü atlıyoruz.

Herhangi bir sorun olmaması durumunda bu sayfayı görüyoruz. Kurulum tamamlandı.

Chat anasayfasından sisteme giriş yapıyoruz  :BD: :BD:
Destek için forumu kullanın. Özel mesaj atmayın.

pragmaMx Türkiye

ozeraksu

Destek için forumu kullanın. Özel mesaj atmayın..

navruz

2000 bin küsür üyeye yetmiyor o  :BD: :)

Hem kullandıysan bu anında mesajlaşma.

pragmaMx Türkiye

TrippleEx

Dostum navruz, mükemelsin...........
Ellerine saglik gercekten cok büyük bir yardim, senin bu paylasimin....:-)

Ababa Tam olarak bizlere bir kurulum klavuzu yazman mümkünmü ?

TrippleEx

Giris Yapamiyorum, yalnis ben version v483 kullandim, acaba ondan olmuyor olabilirmi ?

navruz

Sıfırdan kurduysan sorun olmaması lazım. Kurarken phpnuke78 entegrasyonunu seçmemiş olabilirmisin acaba?

Bende çalışıyor kendinde gördün.

pragmaMx Türkiye

TrippleEx

Selam navruz,

evet simdi tekrar eski Versionu 4.7.12 denedim, ama yüklerken sorun var.
Step 2: Database Configuration gelince  PragmaMX configurationunu bulamiyor, senin dosyadaki "phpNukeCMS78.php" atinca.

Orjinal "phpNukeCMS78.php" taniyor, ama ozamanda calistirmyor, tabiki.......

Neden olabilir PragmaMX DB-Configini tanimamasi...?

TrippleEx

Ellerine Saglik Dostum cok sagolasin....

Yalniz ./chat/admin/login.php dan Admin olarak giris yapilmiyor, ayarlari deyistirebilmek icin (Meselan Oda silme, ekleme gibi), dogrumu ???

Birde Admin olarak FlashChate yetki yok herhalde, görügüm kadar ile...

navruz

Zitat von: TrippleEx am 08 Februar 2008, 03:47:53
Yalniz ./chat/admin/login.php dan Admin olarak giris yapilmiyor, ayarlari deyistirebilmek icin (Meselan Oda silme, ekleme gibi), dogrumu ???
Hayır değil. login olup dilediğin değişikliği yapabilirsin.
Zitat von: TrippleEx am 08 Februar 2008, 03:47:53
Birde Admin olarak FlashChate yetki yok herhalde, görügüm kadar ile...
Hayır yetki var. Sohbette admin olarak görünebilmek için normal kullanıcı adınla editör kullanıcı adının aynı olması lazım.

pragmaMx Türkiye

Dersimli

Nevruz super olacak ama kuramadik hala:(
Almanca yetmiyor 219 dediyin flashchat kilasorunu bukamadik:) ki kendi sitemize gore ayarliyalim :red:

navruz

Zitat von: navruz am 06 Februar 2008, 16:31:18
Flashchat entegreli Who is Online bloğunda 219. satırda bulunan flashchat klasörünü kendi sitenize göre düzenlemeniz gerekmektedir.

Nasıl bulamadın yani. 219. satıra bakacaksın. Flashchat'i sitenin chat dizinine kurarsan değişiklik yapmana gerek olmaz.

pragmaMx Türkiye

Dersimli

Flashchat uygulamasını Pragmamx'te kullanmak için phpNukeCMS78.php dosyasını chat/inc/cmses/ klasörünün içine kopyalayın.

Bende böyle bi kilasor yok" chat/inc/cmses/ "  :puzzled:

navruz

Yanlış bölüme bakmışsın sanırım. İlk mesajı ve ekli dosyayı düzenledim. Tekrar indirip anlatılanları yap.

pragmaMx Türkiye

pragmamx_master

ben tum dosylari attim ancak nasil kurmaya basliyacam ?

localhost/....... devamini bilmiyorum. localhost/chat/ yaptim ancak kurulum icin bir sey gelmedi ? bu arda dizini hic degistirmedim, oldugu icin hosta attim.

salut & selam :)

ozeraksu

.../chat/install.php dosyasını browserdan çalıştırmalısın.

Selam
Destek için forumu kullanın. Özel mesaj atmayın..

pragmamx_master

klasorde boyle bir dosya yok "install.php" isterseniz eklentiyi indirip kontrol edin. dosya eksik..

tesekkurler  :)

navruz

Burada verilen eklenti sadece pragmamx entegrasyon dosyaları. Scriptin kendisi değil. www.tufat.com adresine girip 5 dolar karşılığında satın alabilirsin veya başka yollarla temin edebilirsin.

pragmaMx Türkiye

pragmamx_master

anladim navruz, tesekkkur ederim. localhost kullandigim icin nette nulled bakacagim  :red:

---

simdi biraz arastirdim 4.7.8 nulled buldum. ancak en son 4.8.3 cikmis. onuda bulup deniyecegim, arasindakifark icin  :smile:

tesekkurler  :smile:

NDeezign

en son baktigimda 4.8.3 daha beta di ... daha aynense buldugun stabil versionu kulan ;) cünkü betalar sadece test statusunda olur ...
Liebe Grüsse & Gü Güş

Kein Support via Mail, PN & Messenger!
Nutze vorher bitte auch die Optionen: Suche | DokuWiki

navruz

Merhaba :)
Bir kaç değişiklik yaptım dosyada. Yukarıdaki dosya 4.8.2 versiyonuna kadar denenmiştir ve çalışmaktadır. Zaten resimli olarak anlattığımda 4.8.2 sürümü idi.

Ayrıca flashchat login bölümünde son sürümlerle birlikte kullanıcı adı alanında 12 karakter sınırı bulunmakta. Pragmamx sitenizde kullanıcı adı 12 karakterden uzun olan kullanıcılarınız varsa chatui.swf dosyasını aşağıdaki dosya ile değiştirin.
http://rapidshare.com/files/101952082/chatui.rar

pragmaMx Türkiye